Najczęściej zadawane pytania
Karnisze sufitowe, czy ścienne?
Najbardziej rozpowszechnionym sposobem montażu karniszy jest montaż do ściany, choć w ostatnim czasie na popularności zyskał również montaż karniszy sufitowych. Taki rodzaj montażu sprawdza się nie tylko w przypadku, gdy montaż ścienny nie jest możliwy, ale pozwala również na montaż karnisza w wybranej odległości od ściany. Montując karnisz do sufitu zyskujemy możliwość przesłonięcia firaną/zasłoną większej powierzchni ściany.
Do jakich pomieszczeń karnisz sufitowy?
Karnisz sufitowy świetnie sprawdzi się w niskich pomieszczeniach. W pomieszczeniu, w którym zostanie zamontowany tego typu karnisz wysokość ścian optycznie się wydłuży.
Czy karnisze sufitowe są modne w tym roku?
Karnisze sufitowe stają się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem. Ten sposób montażu pozwala między innymi na zastosowanie maskownicy. Dzięki takiemu rozwiązaniu zasłony przesłaniają możliwie jak największą powierzchnię ściany, nadając wnętrzu efekt elegancji, przytulności.
Czy karnisz sufitowy będzie odpowiedni do ciężkich firan/zasłon?
W przypadku ciężkich firan/ zasłon najlepszym rozwiązaniem są karnisze, w tym karnisze sufitowe, wyposażone w kółka z metalową żabką. Takie rozwiązanie daje nam pewność, że żabki utrzymają nasze firany/zasłony.
Karnisz sufitowy, czy szyna sufitowa?
Montaż karnisza do sufitu, prócz niewątpliwych walorów estetycznych, daje nam pewność, że karnisz podoła utrzymaniu nawet dość ciężkich firan, czy zasłon. Szyny sufitowe zaś cechują się lekkością i bardzo prostą formą. Nie dominują pomieszczenia. Doskonale sprawdza się ukryte za maskownicą.
Jakie karnisze sufitowe do salonu?
Wybierając karnisz musimy zdecydować, czy karnisz obok firan/zasłon ma odegrać również rolę, jako dekoracja wnętrza, czy też ma jedynie na celu wyeksponowanie firan/zasłon. W pierwszym przypadku dobrym rozwiązaniem są karnisze montowane do sufitu, gdzie tradycyjnie zastosowano rurę, profil. W drugim przypadku zaś doskonale sprawdzą się szyny sufitowe.
Czy montaż karnisza sufitowego zawsze jest możliwy?
Montaż karnisza sufitowego nie powinien przysporzyć większego problemu. Jedynie w przypadku sufitów podwieszanych należy zwrócić uwagę na ciężar montowanego karnisza. Również sama firana/zasłona powinna być lekka. Należy też dobrać odpowiednie kołki montażowe przystosowane do danego podłoża.
Czy montaż karniszy sufitowych jest trudny?
Decydując się na samodzielny montaż karnisza musimy dysponować odpowiednimi narzędziami, jak również pewnymi zdolnościami manualnymi. Jeśli mamy wątpliwość, czy poradzimy sobie z montażem najlepiej to zadanie zlecić fachowcom.
Jaki rodzaj zawieszek najlepiej sprawdzi się w karniszu sufitowym?
Jeśli zdecydujemy się na ciężkie firany/zasłony najlepszym rozwiązaniem będą karnisze sufitowe wyposażone w kółka z metalową żabką. W przypadku karniszy szynowych wyposażonych w żabki/agrafki na ślizgach, czy rolkach, by zwiększyć możliwość udźwigu zawieszek należy zwiększyć ich ilość, co pozwoli równomierniej rozłożyć ciężar firan/zasłon.
Karnisz sufitowy pojedynczy, czy podwójny?
Karnisz pojedynczy doskonale sprawdzi się w małym pomieszczeniu, czy też kuchni. Karnisz podwójny będzie dobrym rozwiązaniem jeśli chodzi o pomieszczenia typu salon, czy sypialnia. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskamy możliwość stworzenia dowolnej aranżacji okna.
Jaki kolor karnisza sufitowego?
Najbardziej popularne kolory karniszy sufitowych, to karnisze w kolorze białym oraz srebrnym.
Co zamiast karnisza sufitowego?
Karnisz sufitowy możemy z powodzeniem zastąpić żaluzjami lub roletami, które również posiadają możliwość montażu do sufitu.
Jakie karnisze sufitowe do kuchni?
W niewielkim pomieszczeniu, jak kuchnia, doskonale sprawdzą się szyny sufitowe. Zyskamy w ten sposób możliwość przesunięcia firany/zasłony po całej długości szyny, dodatkowo dzięki swojemu minimalizmowi nie zdominują one aranżacji okna.
Modne karnisze sufitowe i ich zalety
Sufitowe karnisze mają wiele zalet, wśród których wymienia się przede wszystkim:
- możliwość łączenia szyn estetycznymi łącznikami, dzięki czemu powstaje jednolity sufitowy karnisz o właściwie dowolnej długości, co ważne przy dużych przeszkleniach;
- możliwość cięcia i łamania szyn, prowadząc nowoczesny karnisz sufitowy po ścianach o nietypowych kształtach, w tym także po rogach pomieszczeń;
- „lekki” wygląd i subtelny charakter, który nie dominuje wnętrz, nie narzuca stylu wystroju i nie staje się jego zwracającym uwagę akcentem;
- dodatkową możliwość zatuszowania tego elementu wnętrza, wybierając karnisz szynowy sufitowy z maskownicą;
- łatwość montażu przy nietypowej wysokości sufitu, wymiarach wnęki okiennej albo innych cechach okna czy parapetu, które mogą utrudniać montaż tradycyjnych karniszy ściennych;
- najwyższą jakość wykonania – nowoczesne karnisze sufitowe apartamentowe płynnie przesuwają tkaninę, są łatwe, wygodne i przyjemne w użyciu.
Karnisz szyna sufitowa może zostać wyposażony w dwa rodzaje systemów do wieszania firan i zasłon: tradycyjne żabki albo popularne w ostatnim czasie agrafki. Zapięcia wybierzesz podczas składania zamówienia i podawania informacji takich jak niezbędna długość szyny sufitowej.
Agrafki z rolkami
Agrafki z rolkami to rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością. Wpina się je w specjalne kieszonki z tyłu taśmy firany lub zasłony, dzięki czemu po ich rozwieszeniu agrafki pozostają niewidoczne. Co więcej, agrafki znacznie ułatwiają ułożenie firan i zasłon. Miejsca przeznaczone na ich zapięcie są rozmieszczone w stałej odległości od siebie na całej długości firany, dzięki czemu zawsze jest ona równo zmarszczona i nie wymaga poprawek.
Żabki ruchome z rolkami
Karnisz sufitowy biały i czarny może zostać wyposażony także w tradycyjne żabki trzymające firany od góry, zaciskając się na materiale. Ich dużą zaletą jest możliwość rozwieszenia każdego rodzaju firany czy zasłony, w tym modeli z marszczeniem, na taśmie, czy klasycznie obszytych. Karnisze sufitowe wyposażane są w żabki z rolkami, które poruszają się po szynie lekko i bezszelestnie.
Szyna sufitowa Karnix - nowoczesna aranżacja okienna
Karnisz przysufitowy: pojedynczy czy podwójny?
Karnisz sufitowy podwójny to klasyczne rozwiązanie, które pozwala na zawieszenie w oknie firany i zasłony na niezależnych torach. Szyna sufitowa podwójna nie jest jednak jedynym wyborem – w ofercie znajdziesz również karnisze szyny sufitowe pojedyncze oraz potrójne, dlatego na pewno wybierzesz model odpowiedni dla siebie.
Ilość torów, w którą zostały wyposażone karnisze szynowe sufitowe, przekłada się na ilość warstw materiałów, jaką można na nich rozwiesić. Karnisze sufitowe dwutorowe i trzytorowe pozwalają na stworzenie efektownej aranżacji w oknie i korzystanie z dodatkowych zasłon, co przydatne zwłaszcza wieczorami. Nie zawsze jest to jednak konieczne – szyna sufitowa jednotorowa dobrze sprawdzi się wszędzie tam, gdzie w aranżacji okna poprzestaje się na firanie.
Szyna sufitowa pojedyncza
W wielu oknach szyna sufitowa pojedyncza w zupełności wystarczy – przecież nie w każdym pomieszczeniu używa się zasłon. Pojedynczy karnisz sufitowy nowoczesny jest idealnym wyborem do pomieszczeń:
- w których zasłona nie jest potrzebna ze względu na ustawienie okna w taki sposób, że ilość wpadającego przez nie światła jest ograniczona;
- gospodarczych oraz innych, z których korzysta się w ograniczony sposób i nie jest potrzebne zaciemnienie okien;
- w których okna wyposażone są w rolety zastępujące klasyczne zasłony wieszane na karniszu;
- aranżowanych według nowoczesnego trendu pominięcia firany i zawieszenia w oknie jedynie zasłony, często efektownie upinanej po bokach.
Szyna sufitowa podwójna
Karnisze sufitowe podwójne to idealny wybór do salonów i pokojów dziennych, sypialni, pokojów dziecięcych, czy nawet gabinetów. Podczas gdy szyna sufitowa 1-torowa pozwala na powieszenie jedynie firany lub zasłony, szyna sufitowa 2-torowa umożliwia za dnia cieszenie się światłem wpuszczanym do środka przez firanę, a wieczorem przysłonięcie okna zasłoną. To jeden z najczęściej wybieranych modeli dostępnych w ofercie.
Szyna podwójna sufitowa nie jest znacznie większa od pojedynczej – to szerszy model, który pozwala na przesuwanie zasłony po niezależnym torze oddzielonym od tego, na którym wiesza się firanę. To rozwiązanie polecane wszędzie tam, gdzie zasłony okazują się niezbędne czy to ze względu na aranżację, czy poczucie prywatności, czy może dużą ilość światła wpadającego do środka pomieszczenia.
Karnisz sufitowy w aranżacji
Szyny sufitowe – dlaczego warto?
Podstawowymi kwestiami odróżniającymi szyny sufitowe od zwykłych karniszy jest ich innowacyjny sposób montażu oraz możliwość łączenia kilku szyn i formowania z nich łuków. Pozwala to stworzyć estetyczną i trwałą oprawę okienną szczególnie w pomieszczeniach, w których montaż tradycyjnych karniszy nie jest możliwy ze względów konstrukcyjnych, w tym na przykład w przypadku zbyt małej odległości od sufitu lub zastosowania płyt kartonowo-gipsowych.
Dzięki opcji łączenia karniszy sufitowych możliwe jest stworzenie konstrukcji stanowiącej bazę dla dekoracji okiennej na całej długości okna. To wyjątkowo praktyczne rozwiązanie dla wszystkich, którym zależy na kompleksowej aranżacji obszernego przeszklenia oraz płynnym przesuwaniu tkaniny na całej długości karnisza. W karniszach sufitowych jest to możliwe przede wszystkim dzięki odgórnemu systemowi mocowania bezpośrednio do sufitu – tkanina w trakcie przesuwania nie blokuje się o wsporniki, jak ma to miejsce w tradycyjnych karniszach drążkowych.
Ze względu na to, że szyna sufitowa pojedyncza, podwójna i potrójna może zostać zamontowana na dowolnej długości przez łączenie elementów, często stosuje się je w nowoczesnym budownictwie mieszkaniowym, w którym dominują przestronne przeszklenia. Karnisz szynowy sprawdzi się dobrze zarówno w nowo budowanych mieszkaniach, jak i również w apartamentowcach czy biurowcach, w których także spotyka się obszerne okna obejmujące nawet całe ściany pomieszczeń.
Na szyny sufitowe warto postawić także dlatego, że znakomicie pasują do współczesnych trendów w aranżacji wnętrz. Choć tradycyjnym karniszom z drążkami i zdobionymi zakończeniami nie można odmówić uroku i dekoracyjnego potencjału, wiele osób szuka modeli, które są po prostu funkcjonalnym elementem wyposażenia salonu czy sypialni. Nie ma wątpliwości, że w tym aspekcie dyskretny karnisz przysufitowy sprawdzi się znakomicie. Karnisz biały sufitowy zamontowany na białym suficie jest praktycznie niewidoczny, zwłaszcza wtedy, gdy występuje w wariancie z praktycznymi agrafkami.
Karnisz sufitowy – trwałość i łatwy montaż
Dodatkowym atutem karniszy sufitowych bez wątpienia jest fakt, że montaż bezpośrednio do sufitu zapewnia dużo większą wytrzymałość całej konstrukcji, a możliwość wyboru karnisza z dwoma szynami umożliwia zawieszenie na nim więcej, niż jednej warstwy tkaniny. Dzięki temu możesz stworzyć wielowarstwową i efektowną dekorację okienną, idealnie dopasowaną do Twoich potrzeb. Wytrzymały karnisz sufitowy bez problemu utrzyma zarówno lekkie firany woalowe, jak i materiały żakardowe, czy grubsze i cięższe firany zaciemniające.
Montaż szyny do sufitu jest funkcjonalny ze względu na wytrzymałość konstrukcji, ale także i bardzo łatwy. Z pewnością poradzisz sobie bez żadnych specjalistycznych umiejętności, doświadczenia remontowego, czy kompletnego zestawu narzędzi.
Szyna sufitowa dotrze do Ciebie w zestawie wraz ze wszelkimi niezbędnymi akcesoriami, w tym kołkami i wkrętami, deklami zakończeniowymi, zaślepkami otworów montażowych i łącznikami w przypadku szyn o ponad standardowej długości. Otrzymasz także czytelną instrukcję, która przeprowadzi Cię przez cały proces krok po kroku. Do montażu karnisza sufitowego potrzebne będą tak podstawowe narzędzia, jak wiertarka do wywiercenia otworów, śrubokręt, miarka, czy ołówek.
Do jakich wnętrz pasują karnisze sufitowe?
Sufitowy karnisz to innowacyjne rozwiązanie, które sprawdzi się przede wszystkim w nowoczesnych i minimalistycznych wnętrzach z dużymi przeszkleniami. Ich prosta, surowa forma, podobnie jak ponadczasowy biały odcień pozwalają na dopasowanie ich do każdego typu wnętrza. W ofercie dostępny jest także karnisz czarny sufitowy odpowiedni do aranżacji z ciemnymi akcentami.
Szyna sufitowa czarna lub biała to opcja odpowiednia do wszystkich pomieszczeń wyposażonych w niestandardowe okna na przykład narożne, lub szklane ściany. Można je spotkać między innymi w nowoczesnych salonach albo ogrodach zimowych. Niekwestionowaną zaletą karniszy szynowych jest fakt, że umożliwiają całkowite przesunięcie tkaniny w jedną lub drugą stronę bez jej blokowania przez wsporniki – dzięki temu możesz w pełni korzystać z naturalnego światła zawsze wtedy, gdy tego potrzebujesz.
Karnisze szynowe doskonale prezentują się jako baza do tworzenia eleganckich i nietypowych aranżacji okiennych, coraz chętniej wykorzystywane są także jako karnisze do zabudowy z płyty kartonowo-gipsowej. Takie rozwiązanie jest nie tylko wyjątkowo efektowne i praktyczne, ale także sprawia, że karnisz sufitowy staje się integralną częścią wnętrza.
Karnisz podwójny sufitowy najlepiej sprawdzi się w pomieszczeniu urządzonym w stylu współczesnym. Przede wszystkim mowa tu o stylu nowoczesnym, w którym dominuje przejrzystość i przestrzenność oraz minimalistycznym, gdzie ceni się proste dodatki. Takie karnisze doskonale odpowiadają na potrzeby wnętrza bazującego na oszczędnych dekoracjach, stonowanej kolorystyce, czy geometrycznych kształtach i prostopadłych liniach. Karnisze przysufitowe bez problemu można jednak zastosować także w pomieszczeniu urządzonym w stylu skandynawskim, minimalistycznym, a nawet vintage albo glamour.
Karnisz przysufitowy z maskownicą czy bez?
Jest wiele stylów, do których pasuje szyna sufitowa, aranżacje o różnym charakterze dobrze współgrają z jej prostym wyglądem, dlatego łatwo ją dopasować do wnętrza. Jest wąska, estetyczna i sprytnie wpisuje się w aranżację okna, przez co nie zwraca na siebie uwagi. Jeżeli jednak chcesz uzyskać efekt lekkości w wystroju całego pomieszczenia i zasłonić drobne elementy funkcjonalne, możesz wybrać karnisz sufitowy czarny lub biały z maskownicą w odpowiednim kolorze.
Maskownica to estetyczna i gładka osłona karnisza montowana od zewnętrznej strony. Sprawia ona, że elementy konstrukcyjne szyny nie są widoczne, a powieszone firany czy zasłony wyglądają, jak wyłaniające się wprost z sufitu.
Niektórzy decydują się na model z maskownicą, wybierając dwu lub trzytorowy, a więc i szerszy karnisz sufitowy. Aranżacje wnętrz mogą wymagać delikatnych dodatków, a szerszy karnisz może być wyraźniej zauważalny w pomieszczeniu. Karnisze sufitowe z maskownicą są także dobrym wyborem wszędzie tam, gdzie nawet w przypadku wąskiej jednotorowej szyny ważny jest prosty wygląd wnętrza, choćby ze względu na minimalistyczny charakter aranżacji.
Od czego zależy cena szyny sufitowej?
Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje karnisz sufitowy. Znacznie łatwiej natomiast określić, od jakich czynników może zależeć jego cena.
Cena karnisza zależy przede wszystkim od ilości torów w wybranym modelu. Szyna sufitowa dwutorowa będzie nieco tańsza od modelu trzytorowego i droższa od pojedynczego. Przy minimalnej długości szyny (150 cm) w najtańszym wariancie jednotorowy karnisz sufitowy kupić można już za niespełna 30 zł za sztukę. Model podwójny to koszt około 40 zł, podczas gdy potrójny – około 60 zł.
Cena, jaką trzeba zapłacić za karnisz szynowy, zależy także od:
- długości potrzebnej szyny – im jest ona dłuższa, tym więcej potrzeba materiału, a więc cena produktu idzie w górę;
- obecności maskownicy w zestawie – jest to dodatkowy element, który delikatnie podnosi koszt zakupu;
- materiału wykonania – karnisze PCV są tańsze od modeli aluminiowych;
- koloru – karnisze sufitowe czarne ze względu na nietypową estetykę są nieco droższe od białych modeli.
Karnisze sufitowe do hotelu — największy wybór w sieci
Jesteśmy wiodącym producentem karniszy sufitowych, rolet, plis, żaluzji, moskitier, rolet zewnętrznych oraz markiz. Nasz sklep z karniszami oferuje największy wybór karniszy w Polsce. W ofercie między innymi: karnisze nowoczesne, karnisze apartamentowe, karnisze metalowe, karnisze szynowe, karnisze stylowe, szyny sufitowe, karnisze sufitowe pcv, karnisze sufitowe pcv z maskownicą, karnisze sufitowe aluminiowe, karnisze sufitowe apartamentowe, karnisze ścienne, karnisze drążkowe, karnisze białe, karnisze czarne, karnisze srebrne, karnisze na wymiar. Wszystkie karnisze występują jako karnisze pojedyncze oraz karnisze podwójne. Każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy do zakupów. Zamówienia realizujemy w 24h! Poznaj karnisze marki Karnix >>>
Porady
Jak dobrać karnisz do okna? Poradnik jak prawidłowo zmierzyć karnisz
2024-02-08
Karnisze - porady,
Nawet najlepiej dopasowany do aranżacji pomieszczenia karnisz nie będzie dobry, jeśli nie będzie w stu procentach funkcjonalny.
Jak zamontować karnisz bez wiercenia?
2024-02-08
Karnisze - porady,
Jak zamontować karnisz bez wiercenia? I czy karnisze bez wiercenia mają jakieś wady? Odpowiadamy na te pytania w artykule.
Ile żabek na karnisz? Ile agrafek na metr karnisza?
2024-02-11
Karnisze - porady,
Wyjaśnimy, ile żabek na karnisz należy założyć, ile agrafek na metr karnisza jest odpowiednie i jak ozdobić okno, by ...
Jaki karnisz do salonu?
2024-02-08
Karnisze - porady,
Długość, rodzaj i styl karnisza mogą znacząco wpłynąć na funkcjonalność dekoracji okiennej, a także na ostateczny wygląd salonu. Jaki karnisz do salonu zatem wybrać?
Jaki karnisz do kuchni?
2024-02-07
Karnisze - porady,
Czym kierować się podczas wyboru szyny okiennej i jaki karnisz do kuchni będzie najlepszym wyborem? Odpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule!
Na jakiej wysokości wieszać karnisz? Karnisz - ile od sufitu?
2024-02-08
Karnisze - porady,
Mnogość stylowych przesłon okiennych może przyprawić o zawrót głowy, ale firany i zasłony wciąż cieszą się niesłabnącą ...